Programowanie dla dzieci – zainspiruj swoje dziecko

Author:

W dzisiejszym świecie trudno znaleźć dziecko, które nie miałoby osobistych, spersonalizowanych zainteresowań. Każdy robi coś, co go wyróżnia od reszty. Jedni uprawiają zawodowo sport, kolejni piszą prace naukowe, za to inni piszą programy komputerowe. W trosce o lepszą perspektywę młodego dziecka na przyszłość, można wypróbować programowanie dla dzieci. Będzie to sposób nie tylko na inspirację, ale też możliwość odkrycia skrytego talentu.

Programowanie dla dzieci – Twoje dziecko interesuje się technologią?

Programowanie dla dzieci, dostępne w mieście Olsztyn, pozwoli dziecku na głębsze zaznajomienie się z nowoczesnymi technologiami, obecnymi trendami i dobrymi praktykami w pisaniu kodu. Sprawdź na: https://www.efektywna-nauka.pl/. Z racji, że praktycznie na każdego obywatela przypada co najmniej kilka urządzeń elektronicznych, rozwijanie się w kierunku, jakim jest informatyka, nie może pójść źle. Na rynku programistów, pomimo sporej liczby zainteresowanych, wciąż istnieje zauważalny deficyt pracowników.

Posyłając dziecko na kurs programowania w mieście Olsztyn, powinniśmy określić, jak jest przygotowane i czy faktycznie jest na to gotowe. Dziecko przed przystąpieniem do kursu powinno znać podstawowe zasady języka angielskiego, z naciskiem na bogate słownictwo i znajomość podstawowych zasad gramatyki. Najmłodsze dzieci, około 10 roku życia, będą programowały przy użyciu interfejsów graficznych i bardziej interaktywnych metod – czasem przypominających połączenie edukacji z zabawą – również w języku polskim.

Czego uczy programowanie dla dzieci? Czy rzeczywiście przygotowuje dziecko do pracy?

Programowanie dla dzieci przyniesie rezultaty dopiero w momencie, gdy nasza pociecha wykazuje własną inicjatywę w tym kierunku. Nie powinniśmy zatem dziecka przymuszać, ponieważ historia nie zna przypadków, w których osoba niezainteresowana daną dziedziną odniosła w niej samodzielne sukcesy. Aby osiągnąć satysfakcjonujący i móc kodować na komercyjnym poziomie, nie obędzie się bez tworzenia własnych projektów, ciągłej burzy mózgów i przeszukiwania internetu.

Młodsze osoby na kursie poznają podstawowe zasady algorytmiki, poprawią swoje umiejętności logicznego myślenia i poznają wybraną przez siebie technologię na tyle, na ile sami będą potrafić. Z racji, że wszystko odbywać będzie się w towarzystwie doświadczonych nauczycieli i osób z bogatą przeszłością zawodową, uczenie się będzie szybsze, a zwięzłe objaśnianie trudnych koncepcji doda optymizmu i pomoże zrozumieć programowanie na wielu płaszczyznach.

Starsi koledzy uczęszczający na zajęcia z programowania w mieście Olsztyn, zaczerpną wiedzy o frameworkach i językach z rodziny obiektowych – zorientowanych na wykorzystanie komercyjne. Dla takich osób programowanie dla dzieci będzie przypominać nieco bardziej bootcamp programistyczny, a to ze względu na większą intensywność i większą wydajność umysłową zwiększającą się z wiekiem. W sytuacji starszych dzieci zajęcia takie można traktować jako przygotowanie do studiowania na uczelni wyższej bądź kurs wprowadzający do programowania na własną rękę, dla samouków.

W mieście Olsztyn, szkoły stawiają na podejście indywidualne. Możliwe jest zatem szkolenie na różnym poziomie. Grupowe warsztaty z programowania odbywają się zazwyczaj 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia. Ich intensywność jest zależna od tego, na jakim poziomie są młodzi programiści. Cena za jedne zajęcia nie jest wysoka i waha się w granicach 30 – 50 zł. Droższe indywidualne nauczanie zalecane jest dla dzieci, które posiadły większą wiedzę na wcześniejszych etapach nauki, potrzebując mentora pomocnego w zyskaniu doświadczenia komercyjnego i realizacji profesjonalnych projektów.